تهران
کد خبر:50030
پ

فروش نفت ایران به چین کاهش یافت

برنامه “گفت و گوی اقتصادی” با موضوع پیامدهای ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و در ارتباط تلفنی با محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد. سبزعلیپور در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: ویروس کرونا به دلیل خطرناکی و سرایت بالا حتی از طریق […]

برنامه “گفت و گوی اقتصادی” با موضوع پیامدهای ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و در ارتباط تلفنی با محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

سبزعلیپور در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: ویروس کرونا به دلیل خطرناکی و سرایت بالا حتی از طریق کالا، حساسیت کار را به شدت افزایش داده و از طرفی کشور چین با بسیاری کشورها به ویژه ایران ارتباطات اقتصادی دارد.

وی افزود: تجار ما وابسته به کالاهای چینی هستند و خریدهایی انجام دادند که در زمان مقرر باید وارد ایران شود و از سویی دیگر خود شرکت های چینی هم مواد اولیه را از کشورها برای تولید کارخانجات داخلی کشورمان وارد می کنند.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با اشاره به تعطیلی اغلب کارخانه های چینی گفت: در حال حاضر برخی شرکت های بزرگ بین المللی در چین نیز تعطیل شده یا کارشان را به حداقل رسانده اند.

سبزعلیپور همچنین با اشاره به کاهش خریدهای کشور چین از دنیا مانند نفت ایران گفت: شرکت های ایرانی واردکننده به خاطر اینکه مبادا کالاها به ویروس کرونا آلوده باشند باید کالاها را قرنطینه کنند و یا فعلا واردات انجام نشود که این قضیه یک فشار جدید به کشور ما محسوب می شود.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با بیان اینکه تمام بخش های اقتصادی به صورت زنجیره وار به هم متصلند مطرح کرد: این گرفتاری کشور چین مسلماً به کشورهای دیگر دنیا نیز منتقل می شود کمااینکه شاهد آثار این گرفتاری در ایران نیز هستیم زیرا کالاهای وارداتی یا باید قرنطینه شوند و یا اینکه فعلاً وارد نشوند.

منبع
رادیو گفت و گو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری