تهران
کد خبر:47897
پ

عربستان برای کاهش درآمدهای نفتی آماده می‌شود

پس از سه دهه بودجه بی‌سابقه برای کمک به رشد اقتصادی، عربستان دیروز (دوشنبه، ۱۸ آذرماه) اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی، هزینه‌های حکومت را کاهش دهد. به گزارش موسسه خبری پلاتس از دوبی، طبق بیانیه بودجه عربستان، این کشور قصد دارد در سال ۲۰۲۰ میلادی هزینه‌های دولت را به یک تریلیون و […]

پس از سه دهه بودجه بی‌سابقه برای کمک به رشد اقتصادی، عربستان دیروز (دوشنبه، ۱۸ آذرماه) اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی، هزینه‌های حکومت را کاهش دهد.
به گزارش موسسه خبری پلاتس از دوبی، طبق بیانیه بودجه عربستان، این کشور قصد دارد در سال ۲۰۲۰ میلادی هزینه‌های دولت را به یک تریلیون و ۲۰ میلیارد ریال عربستان (معادل ۲۷۲ میلیارد دلار آمریکا) برساند که ۲٫۶ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ میلادی است.
همچنین با توجه به تأثیر منفی کاهش تولید نفت بر درآمدهای نفتی عربستان در پی توافق جهانی کاهش تولید نفت، این کشور اعلام کرد درآمدهای آن در سال ۲۰۲۰ میلادی با ۱۴٫۸ درصد کاهش به ۵۱۳ میلیارد ریال عربستان خواهد رسید.
عربستان قیمت نفت مطلوب خود برای تأمین هزینه‌های مالی را منتشر نکرد، اما در گزارشی در ماه اکتبر، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد عربستان برای تأمین هزینه‌های مالی خود در سال ۲۰۲۰ میلادی به نفت ۸۳ دلار و ۶۰ سنت نیاز دارد تا بتواند بودجه خود را متوازن کند.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید