تهران
کد خبر:57309
پ

طرح کنگره آمریکا جهت ممانعت از هزینه کردن برای سیطره بر نفت سوریه و عراق

رسانه‌های روسیه از پیش‌نویس قطعنامه‌ای در کنگره آمریکا خبر دادند که هدف آن ممانعت از صرف اموال دولت برای تسلط بر میادین نفتی سوریه و عراق است.  به گفته خبرگزاری تاس روسیه، پیش‌نویس قطعنامه کنگره آمریکا صرف اموال دولت از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) را جهت سیطره بر منابع نفتی سوریه و عراق ممنوع […]

رسانه‌های روسیه از پیش‌نویس قطعنامه‌ای در کنگره آمریکا خبر دادند که هدف آن ممانعت از صرف اموال دولت برای تسلط بر میادین نفتی سوریه و عراق است.

طرح کنگره آمریکا جهت ممانعت از هزینه کردن برای سیطره بر نفت سوریه و عراق

 به گفته خبرگزاری تاس روسیه، پیش‌نویس قطعنامه کنگره آمریکا صرف اموال دولت از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) را جهت سیطره بر منابع نفتی سوریه و عراق ممنوع می‌کند.

این اقدام بعد از صدور پیش‌نویس بودجه نظامی سال ۲۰۲۱ در مجلس نمایندگان آمریکا اتخاذ شده است.

این بودجه ۷۰۰ میلیون دلار برآورد شده و قرار است برای کمک به آموزش دستگاه‌های امنیت خارجی و گروه‌های دیگر برای مبارزه با داعش استفاده شود.

در این راستا اعضای کنگره پیشنهاد داده‌اند سه میلیارد دلار دیگر برای کمک به نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص یابد البته به شرطی که تحت کنترل دولت مدنی باشند که حقوق بشر را رعایت کرده و به تروریست‌ها اجازه ندهد از کشور به عنوان منبع تهدیدی علیه آمریکا و هم‌پیمانانش استفاده کنند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید