تهران
کد خبر:47362
پ

ضرورت بازنگری در سهمیه بنزین وانت‌بارها

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سهمیه تخصیصی وانت بارها برای ۱۵ روز کارکرد آن‌ها کفایت می‌کند و ضروری است که برای بقیه ایام ماه بازنگری لازم انجام شود. به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت،معدن و تجارت، «عباس قبادی» در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران گفت: بخشی از کالاهایی که تاثیر […]

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سهمیه تخصیصی وانت بارها برای ۱۵ روز کارکرد آن‌ها کفایت می‌کند و ضروری است که برای بقیه ایام ماه بازنگری لازم انجام شود.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت،معدن و تجارت، «عباس قبادی» در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران گفت: بخشی از کالاهایی که تاثیر بیشتری از طرح اصلاح قیمت بنزین داشتند با نوسانات قیمتی مواجه شدند؛ به ویژه در حوزه حمل‌ونقل بار با وسایل نقلیه‌ای که سوخت بنزین مصرف می‌کنند این موضوع مشهودتر است، بنابراین مقرر شد در سهمیه تخصیصی به این بخش تجدید نظر شود و نتیجه به سرعت به اطلاع مردم برسد.

وی ادامه داد: پیرو مصوبه ستاد تنظیم بازار، وزارت کشور و وزارت نفت مکلف شدند در این خصوص بررسی کارشناسی و دقیق‌تری داشته باشند که با توجه به قول مساعد وزارت نفت امیدواریم به زودی این تصمیم عملیاتی شود.

ضرورت بازنگری در سهمیه تخصیصی بنزین وانت بارها

معاون وزیر صنعت در خصوص باقی مانده سهمیه آبان ماه وانت بارها و انتقال آن به ماه جاری گفت: در این خصوص موارد به وزارت نفت منعکس شده است و با توجه به ظرفیت‌های فنی، این وزارتخانه در این خصوص تصمیم‌گیری و اقدام می‌کند.

وی افزود: موضوع حمل و نقل بار به ویژه در برخی اقلام کالایی و ثبات قیمت آن‌ها تاثیر بسزایی دارد و انتظار داریم در موارد ضروری هر چه سریعتر تجدیدنظر شود و اقدام لازم نیز از سوی دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت نفت انجام گیرد.

اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور لازم الاجراست

رئیس ستاد تنظیم بازار خاطر نشان کرد: بر اساس اسناد بالادستی و همچنین با تاکیدی که از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار کشور انجام شد، تمامی مصوبات این ستاد باید از سوی دستگاه‌های مسئول عملیاتی و اجرایی شود.

قبادی تصریح کرد: برای تداوم شرایط مناسب حال حاضر در سطح بازار باید در خصوص برخی سهمیه های تخصیصی، بازنگری لازم انجام شود.

وی گفت: در خصوص سهمیه بنزین پیک های موتوری، همچنین تاکسی های اینترنتی و وانت بارها نظرات به اطلاع وزارت نفت رسیده و حتی مصوباتی در خصوص بازنگری سهمیه وانت بارها داشتیم که وزارت نفت مکلف شد در ۴۸ ساعت آینده مقدمات فنی این موضوع را بررسی و نتایج لازم را به این ستاد اعلام کند.

برنامه ریزی برای تامین گوشت قرمز و مرغ ایام نوروز و ماه مبارک رمضان

معاون وزیر صنعت در مورد سایر مصوبات امروز جلسه ستاد تنظیم بازار کشور اضافه کرد: بر اساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی، روند تولید گوشت مرغ در کشور افزایشی بوده و حتی با تدابیر اتخاذ شده برای اسفند ماه و ایام نوروز و همچنین ماه مبارک رمضان، با توجه به جوجه‌ریزی بیش از ۱۳۵ میلیون قطعه، هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

قبادی اعلام کرد: با توجه به گزارش ارائه شده در خصوص تامین گوشت قرمز، پیش بینی های لازم برای توزیع بیش از ۲۵ هزار کیلوگرم گوشت قرمز در ایام پایانی سال در سطح بازار فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در تامین گوشت قرمز و گوشت مرغ در کشور مشکلی نداریم و حتی در مواردی گزارشاتی مبنی بر کاهش قیمت نیز در سطح بازار دریافت می شود.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت در خصوص تغییر قیمت برخی اقلام مانند گوجه فرنگی در سطح بازار خاطر نشان کرد: تغییرات موجود در مورد برخی اقلام کالایی مرتبط با اصلاح قیمت بنزین نیست و به نوعی تغییر قیمت فصلی این اقلام است که حتما تا یکی دو هفته آینده این مشکل نیز مرتفع می شود.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید