تهران
کد خبر:46887
پ
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: آزادراه تهران – شمال بر اساس استانداردهای روز دنیا ساخته شده است و با افتتاح قطعه اول آزادراه، سالانه بیش از ۸۶ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی می‌شود.

صرفه‌جویی۸۶میلیون لیتری در مصرف بنزین با بهره‌برداری آزاده‌راه تهران- شمال

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، منوچهر خواجه دلوئی با اشاره به مزایای افتتاح قطعه اول آزادراه تهران – شمال، افزود: با افتتاح این قطعه بیش از ۸۶ میلیون لیتر بنزین در سال صرفه جویی می‌شود که بر اساس نرخ کنونی بنزین معادل ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است. وی با اشاره به برخی دیگر از مزایای […]

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، منوچهر خواجه دلوئی با اشاره به مزایای افتتاح قطعه اول آزادراه تهران – شمال، افزود: با افتتاح این قطعه بیش از ۸۶ میلیون لیتر بنزین در سال صرفه جویی می‌شود که بر اساس نرخ کنونی بنزین معادل ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به برخی دیگر از مزایای قطعه اول آزادراه تهران –شمال تصریح کرد: کاهش ۴۴۷ میلیون کیلومتری استهلاک مسافت عبوری، کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها و نقش ویژه در کاهش تصادفات از جمله مزایای افتتاح قطعه اول این آزادراه است.

خواجه دلوئی به نقل قولی از پلیس راه کشور درباره امنیت آزادراه تهران –شمال پرداخت و گفت: از زمانی که منطقه چهار آزادراه در سال ۹۴ افتتاح شده است؛ حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو از این منطقه عبور کرده‌اند و حتی یک نفر تلفات نداشته است.

معاون بنیاد مستضعفان با بیان اینکه زمان تردد به شمال کشور با افتتاح قطعه اول آزادراه تهران – شمال کاهش می‎‌یابد، گفت: در مواقع عادی این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی تردد به شمال کشور می‌شود و در مواقع پیک این مقدار به بیش از سه ساعت افزایش می‌یابد

خواجه دلوئی با اشاره به افتتاح قطعه اول آزادراه در بهمن سال جاری افزود: تونل‌های آزادراه تهران – شمال علاوه بر تهویه‌های معمولی دارای تهویه‌هایی مخصوص مواقع آتش است که ایمنی آنها را دوچندان می‌کند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید