تهران
کد خبر:46766
پ
«امیرحسین تبیانیان» : بطورکلی از ابزارهای مختلفی برای فروش نفت خام حتی در شرایط تحریم فعلی در حال استفاده است.

صادرات نفت ایران صفر نشده است

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: صادرات نفت خام کشور در شرایط حاضرمتوقف نبوده بلکه از مسیرهای مختلف در حال انجام است.وی همچنین اظهارداشت: بازاریابی و فروش نفت خام از طریق بورس انرژی ایران از جمله روش های که از سال ۱۳۹۷ در کشور آغاز شده است. نماینده شرکت ملی نفت ایران […]

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: صادرات نفت خام کشور در شرایط حاضرمتوقف نبوده بلکه از مسیرهای مختلف در حال انجام است.وی همچنین اظهارداشت: بازاریابی و فروش نفت خام از طریق بورس انرژی ایران از جمله روش های که از سال ۱۳۹۷ در کشور آغاز شده است.
نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: در حال حاضر هم نفت خام و هم مشتقات نفتی مثل بنزین و گازوئیل در رینگ صادراتی بورس عرضه می شود.
وی در ادامه افزود: فروش نفت ایران در بورس انرژی تنها مسیر فروش نیست بلکه یکی از مسیرهای بازاریابی و عرضه در کنار سایر روش هاست.
تبیانیان تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران مانند گذشته بطور مستقیم نفت کشور را روی ریل صادرات قرار می دهد.
وی به رادیو اقتصاد گفت: قیمت ها در روش های مختلف فروش ثبت و در حال حاضر نفت ایران با یک قیمت مشخصی بازاریابی و صادر می شود.
نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی افزود: اصل وظیفه شرکت ملی نفت اینکه نفت (ثروت ملی) را به بهترین قیمت بازار یابی و به فروش برساند حتی یک سنت ارزان فروشی یا کم فروشی این ثروت ملی به نوعی ضرر به منافع مردم و کشور است.
وی با اشاره به اینکه نفت خام ایران به تناسب مقاصد مختلف قیمت های مختلفی دارد، اظهارداشت: این قیمت ها برای نفت خام ایران ثبت و همان مبنای برای قیمت گذاری حتی در داخل بورس انرژی مورد استفاده قرار می گیرد.
تبیانیان تصریح کرد: هم اکنون جذابیت قیمتی در بورس انرژی نسبت به سایر مسیرها به دلائل مختلف بیشتر است چون همه به دنبال این هستندکه بورس انرژی یک مسیر جدیدی باشد و رشد و نمو پیدا کند.
وی گفت: تاکنون تقاضای در بورس انرژی با هر قیمت و شرایطی وجود نداشته که منجر به معامله نشده باشد بلکه تمامی تقاضاها به هر نحوی منجر به معامله شده است.
نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی افزود: بطورکلی از سال ۹۷ تاکنون در مجموع ۳۴ مرتبه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی عرضه شده است.
وی به رادیو اقتصاد اظهارداشت: حجم عرضه نیز در هر بار متفاوت و طبق معمول بین یک تا دو میلیون بشکه بوده است.
تبیانیان تصریح کرد: تاکنون هم نفت خام سبک و هم نفت خام سنگین طی عرضه های مختلف در بورس انرژی فروخته شده است.

منبع
رادیو اقتصاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید