تهران
کد خبر:48983
پ

صادرات فرآورده نفتی از بندرشهیدرجایی ۳۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در مدت ۹ماهه امسال در مجموع هفت میلیون و ۱۵۴ هزار و  ۲۱۵ تن فرآورده نفتی بندر شهید رجایی به خارج از کشور صادر شد. الله مرادعفیفی پور شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: دراین مدت همچنین ۱۲میلیون و ۸۹۵هزار و ۴۷۴ تن فرآورده نفتی با افزایش پنج درصدی […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در مدت ۹ماهه امسال در مجموع هفت میلیون و ۱۵۴ هزار و  ۲۱۵ تن فرآورده نفتی بندر شهید رجایی به خارج از کشور صادر شد.
الله مرادعفیفی پور شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: دراین مدت همچنین ۱۲میلیون و ۸۹۵هزار و ۴۷۴ تن فرآورده نفتی با افزایش پنج درصدی کابوتاژ(کاربری) و ۶۶ هزار و ۶۱ تن نیز با افزایش ۸۳.۵ درصدی ترانزیت شد.
وی بیان داشت: در این مدت حجم صادرات غیرنفتی نیز در بندر شهید رجایی به ۲۵ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۱۰ تن و واردات غیرنفتی به پنج میلیون و ۳۰۲هزار تن رسید.
وی بیان داشت: همچنین از ابتدای سالجاری تاپایان آذرماه امسال ۲ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۵۳۵تن کالای غیرنفتی با افزایش ۹ درصدی ترانشیپ، ۱۹۱هزارتن کابوتاژ(کران بری) و ۲ میلیون و ۵۰ هزار تن ترانزیت شده است.

جابه جایی ۵۶میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی دربندرشهید رجایی
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی یادآورشد:
۵۶ میلیون و ۴۷۹ هزارتن کالای نفتی و غیرنفتی در مدت ۹ماهه امسال در این بندر جابه جا شد که در همسنجی با پارسال هفت دهم درصد افزایش یافته است.
عفیفی پور ادامه داد: این میزان شامل ۳۶میلیون و ۳۶۳ هزار و ۳۳۶ تن کالای غیرنفتی و ۲۰ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۷۵۰ تن فرآورده نفتی است.
ثبت ۱۴درصدی ورود کشتی به بندرشهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ابرازداشت: از ابتدای فروردین سالجاری تا پایان آذرماه امسال، سه هزار و ۱۹۰فروند شناور در بندر شهید رجایی پهلو گرفت که در همسنجی  با پارسال ۱۴.۳درصد افزایش نشان می دهد.
وی گفت: ۲ هزار و ۵۳۸فروند مربوط به کشتی های با تناژ بالای هزار تن با افزایش هشت درصدی و ۶۵۲فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن با افزایش ۴۷ درصدی بوده است.
بندر شهید رجایی دروازه طلایی اقتصاد ایران است که ۵۳ درصد صادرات و واردات، ۷۰ درصد ترانزیت وتخلیه بارگیری حدود ۸۵ درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.
این بندر مهم و راهبردی با ۱۸ دستگاه گنتری کرین (جرثقیل غول پیکر جهت تخلیه و بارگیری کانتینری) و۴۰ پست اسکله، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران است.
بندر شهید رجایی در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

منبع
خبرگزاری جماران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید