تهران
کد خبر:53948
پ
برنامه اقتصادی مقابله با کرونا در کانادا،

شرکت‌های کانادایی از بسته حمایتی دولت استقبال نکردند

وزیر کار و اشتغال کانادا روز دوشنبه (۲۹٫۲٫۹۹) گفت: به علت روند پیچیده درخواست، شرکت‌های کانادایی برخلاف انتظار از بسته حمایتی دولت برای مشاغل آسیب دیده از کرونا استقبال نکرده‌اند. به گزارش رویترز، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در ۳۰ مارس (۱۱ فروردین) از برنامه کمکی دستمزد یارانه دولتی برای کمک به مشاغلی که به […]

وزیر کار و اشتغال کانادا روز دوشنبه (۲۹٫۲٫۹۹) گفت: به علت روند پیچیده درخواست، شرکت‌های کانادایی برخلاف انتظار از بسته حمایتی دولت برای مشاغل آسیب دیده از کرونا استقبال نکرده‌اند.

به گزارش رویترز، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در ۳۰ مارس (۱۱ فروردین) از برنامه کمکی دستمزد یارانه دولتی برای کمک به مشاغلی که به علت شیوع ویروس کرونا آسیب دیده بودند،رونمایی کرد.

به رغم اعلام بسته ۷۳ میلیارد دلاری دولت کانادا برای کمک به مشاغل آسیب دیده کرونا، داده‌های رسمی نشان می‌دهد که تا کنون تنها ۳.۴ میلیارد دلار از این بودجه میان افراد توزیع شده است.

کارلا کوالترو وزیر کار و اشتغال کانادا در همین مورد به شبکه سی تی وی گفت: روند توزیع آهسته‌تر از انتظار بوده است.

وی افزود: من فکر می‌کنم که مشاغل باید وقت و تلاش زیادی را در نحوه ارائه درخواست خود در این برنامه قرار دهند زیرا ما باید به لیست دقیق حقوق و دستمزد افزاد دسترسی پیدا کنیم.

کوالترو تاکید کرد: مقامات به دنبال راه‌های ساده‌سازی روند تهیه داده‌ها هستند.

نخست وزیر کانادا روز جمعه گفت که پرداخت یارانه دولتی تا پایان ماه آگوست (۹ شهریور) به مدت ۱۲ هفته دیگر تمدید خواهد شد و پیشنهاد داد که آستانه ضرر درآمد ممکن است به زیر ۳۰ درصد کاهش یابد تا شرکت‌های بیشتری برای ارائه درخواست دریافت یارانه تشویق شوند.

در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر گذشت که از این تعداد بیش از ۳۱۳ هزار نفر جان باخته‌اند.

به دنبال شیوع بیماری کووید ۱۹ در کانادا نیز تا کنون با بیش از ۷۶ هزار و ۹۴۴ نفر مبتلا به این ویروس و بالغ بر پنج هزار و ۷۸۱ نفر جان خود را از دست داده و ۳۸ هزار و ۴۶۳ نفر بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید