تهران
کد خبر:50531
پ

شایعه جدایی عربستان از «اوپک پلاس» تکذیب شد

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که گزارش‌ها درباره بررسی جدایی این کشور از توافقنامه همکاری کشورهای عضو غیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس سخیف و بی‌معناست. به گزارش پایگاه خبری البوابه به نقل از رویترز، عبدالعزیز بن سلمان در واکنش به گزارش بعضی از رسانه‌ها درباره بررسی جدایی عربستان از توافقنامه همکاری مشترک سازمان کشورهای […]

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که گزارش‌ها درباره بررسی جدایی این کشور از توافقنامه همکاری کشورهای عضو غیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس سخیف و بی‌معناست.
به گزارش پایگاه خبری البوابه به نقل از رویترز، عبدالعزیز بن سلمان در واکنش به گزارش بعضی از رسانه‌ها درباره بررسی جدایی عربستان از توافقنامه همکاری مشترک سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان غیرعضو این سازمان موسوم به «اوپک پلاس» گفت: این خبر چرند و مزخرف محض است.
وی افزود: همه ما به منشور همکاری کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پیوسته‌ایم و همچنان به روشی هماهنگ عمل می‌کنیم، ما در ارتباط و گفت‌وگوی مستمر با همه شریکان خود در قالب اوپک و «اوپک پلاس» هستیم.
پیش از این روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش داده بود که در پی تأثیر منفی ویروس کرونا بر تقاضای جهانی نفت، عربستان جدایی از گروه اوپک و متحدانش را بررسی می‌کند.
این روزنامه به نقل از برخی منابع که نامشان فاش نشد، اعلام کرد که عربستان، کویت و امارات قصد دارند این هفته درباره کاهش تولید روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای مذاکره کنند.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید