تهران
کد خبر:64047
پ

سهمیه بندی بنزین بر اساس خودرو‌ها اشتباه است/ نرخ حامل‌های انرژی واقعی شوند/ دلیل قاچاق در حوزه انرژی کشور چیست؟

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران طرح سهمیه بندی حامل های انرژی را طرح خوبی برشمرد و با تاکید بر اعتماد سازی مردم توسط مجریان طرح بر واقعی سازی قیمت تاکید داشت. عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران طرح سهمیه بندی حامل های انرژی را طرح خوبی برشمرد و با تاکید بر اعتماد سازی مردم […]

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران طرح سهمیه بندی حامل های انرژی را طرح خوبی برشمرد و با تاکید بر اعتماد سازی مردم توسط مجریان طرح بر واقعی سازی قیمت تاکید داشت.

سهمیه بندی بنزین بر اساس خودرو‌ها اشتباه است/ نرخ حامل‌های انرژی واقعی شوند/ دلیل قاچاق در حوزه انرژی کشور چیست؟

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران طرح سهمیه بندی حامل های انرژی را طرح خوبی برشمرد و با تاکید بر اعتماد سازی مردم توسط مجریان طرح بر واقعی سازی قیمت تاکید داشت.

حمیدرضا صالحی، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و از برنامه سوم توسعه با شیب ملایمی به سمت واقعی سازی قیمت های انرژی رفت و ما به فکر ساخت کارت انرژی رفتیم و بر این اعتقاد بودیم مصرف ها برابر نیست و به همین دلیل با طرح های فعلی مجلس موافق هستیم، زیرا که ممکن است نیمی از مردم ایران خودرو داشته باشند و نیم دیگر از حقوق خود در بخش انرژی کشور محروم باشند. در نتیجه سهمیه بندی سوخت بر اساس خودرو ها نظریه ای اشتباه است.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران در خصوص طرح های اعلامی از سوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح وان یا طرح سهمیه بندی بر اساس خانوار طرح های درست و صحیح و همچنین بیانگر کار اساسی مجلس فعلی ما است. این طرح ها به سمت واقعی سازی قیمت ها می رود. همچنین کمیسیون انرژی مجلس می تواند از تجربه طرح کارت انرژی اتاق بازرگانی استفاده کنند.

وی ضمن بررسی مزایا و معایب طرح وان گفت: با این طرح گامی به سمت بهینه سازی انرژی برداشته می شود. در آژانس بین المللی انرژی به بیشترین یارانه دهنده بر حامل های انرژی معرفی شده ایم که مقدار یارانه حدود ۶۰ میلیارد دلار می باشد. البته با این طرح یک بازار انرژی هم تاسیس می شود. لازم به یادآوری است که با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی در صورتی باید این نوع طرح های تصویب شود که مردم توانایی پرداخت قیمت های بیشتر را داشته باشند.

صالحی در ادامه اضافه کرد: در جهت اعتماد سازی طرح های انرژی باید ثابت شود که درآمد های ناشی از این طرح به مردم برمیگردد یا تبدیل به رفاه یا اشتغال یا حمل و نقل ارزان قیمت و غیره برای مردم شود. جامعه باید درآمد ها را لمس و درک کند؛ برای مثال کشور ترکیه با واقعی شدن قیمت ها هر سه ماه یکبار حقوق ها افزایش داده شد.

حمیدرضا صالحی در خصوص قاچاق انرژی در کشور گفت: یکی از عمده ترین قاچاق های صورت گرفته در مرز های شرقی کشور قاچاق گازوئیل می باشد، زیرا که قیمت این حامل انرژی در کشور های دیگر چند برابر می باشد و تنها با کارت سوخت نمیتوان با قاچاق مقابله کرد بلکه قیمت در این امر نقش مهمی دارد. البته در خصوص افزایش قیمت برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی باید با جامعه ارتباط گرفت و منافع حاصل از این طرح برای پروژه های نیمه تمام یا اشتغال جوانان مصرف شود و از طرفی هم حقوق ها افزایش داده شود چرا که خط فقر تا حدود ۸ میلیون تومان رسیده است اما همچنان افرادی در جامعه با حقوق ۲ میلیون تومانی زندگی می کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید به ملت توضیح داده شود که منافع افزایش قیمت به نوعی به خودشان برمیگردد و برای فشار حداقلی بر قشر کثیر جامعه که در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند می توان قیمت حامل های انرژی مورد استفاده این افراد را با شیب آرام و حامل هایی که قاچاق می شود را با شیب تند تری به سمت واقعی سازی نرخ برد. لذا مجریان طرح باید از منافع این نوع طرح ها به مردم توضیح دهند و اعتماد آن ها را جلب کنند، البته که با افزایش درآمد ها می توان اعتماد سازی کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید