تهران
کد خبر:55654
پ

سهام آسیا با گزارش کمتر از انتظار از اقتصاد چین افت کرد

با نگرانی سرمایه‌گذاران از موج دوم کرونا در آسیا و آمریکا و با کمتر از انتظار بودن تولیدات صنعتی چین، سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند. به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز دوشنبه(۱۳۹۹/۳/۲۶)، با نگرانی سرمایه‌گذاران از موج دوم کرونا در آسیا و آمریکا و با کمتر از انتظار بودن تولیدات صنعتی چین، سهام آسیا اقیانوسیه افت […]

با نگرانی سرمایه‌گذاران از موج دوم کرونا در آسیا و آمریکا و با کمتر از انتظار بودن تولیدات صنعتی چین، سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز دوشنبه(۱۳۹۹/۳/۲۶)، با نگرانی سرمایه‌گذاران از موج دوم کرونا در آسیا و آمریکا و با کمتر از انتظار بودن تولیدات صنعتی چین، سهام آسیا اقیانوسیه افت کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۲۳ درصد افت کرد و نیکی ژاپن ۰.۶۵ درصد پایین آمد.

در بازار چین، کامپوزیت شانگهای ۰.۱۲ درصد در آغاز معاملات امروز افت کرد، در حالی که هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی هم به ترتیب با افت ۰.۱۳ درصدی و ۰.۲۵ درصدی روبرو شدند.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار در مقابل یوآن چین ۰.۱۱ درصد تقویت شد و به ۷.۰۸۸۴ واحد رسید (در بازارهای خارج از چین). نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰.۱۳ درصد تضعیف شد و به ۱۰۷.۲۰ واحد بازگشت.

داده‌های اقتصادی چین برای ماه می در روز دوشنبه منتشر شد و نشان داد تولیدات صنعتی این کشور ۴.۴ درصد رشد داشته است، در حالی که تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند ۵ درصد رشد داشته باشد.
منبع:خبرگزاری مهر

کلیدواژه : افتسهام آسیا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید