تهران
کد خبر:51229
پ
وزیر مالی روسیه:

سقوط قیمت نفت ۷ میلیارد دلار به بودجه روسیه ضرر می‌زند

وزیر مالی روسیه گفت که کاهش شدید قیمت نفت و باقی ماندن آن در این سطح، در سال ۲۰۲۰ حدود ۰.۵ تریلیون روبل (معادل ۷ میلیارد دلار) به بودجه روسیه ضرر می‌زند.  به نقل از اسپوتنیک، کولیچف، وزیر مالی روسیه به خبرنگاران گفت که کاهش شدید قیمت نفت و باقی ماندن آن در این سطح، […]

سقوط قیمت نفت ۷ میلیارد دلار به بودجه روسیه ضرر می‌زند

وزیر مالی روسیه گفت که کاهش شدید قیمت نفت و باقی ماندن آن در این سطح، در سال ۲۰۲۰ حدود ۰.۵ تریلیون روبل (معادل ۷ میلیارد دلار) به بودجه روسیه ضرر می‌زند.

 به نقل از اسپوتنیک، کولیچف، وزیر مالی روسیه به خبرنگاران گفت که کاهش شدید قیمت نفت و باقی ماندن آن در این سطح، در سال ۲۰۲۰ حدود ۰.۵ تریلیون روبل (معادل ۷ میلیارد دلار) به بودجه روسیه ضرر می‌زند. این معادل ۲.۵ درصد از بودجه روسیه است.

کولیچف گفت: در صورتی که پایین بودن قیمت‌ها یک سال دیگر طول بکشد این بار ۵ درصد یا ۱ تریلیون روبل به بودجه خسارت وارد خواهد کرد.

این در حالی است که با سقوط سنگین قیمت‌های نفت، شاخص سهام روسیه حدود ۱۰ درصد سقوط کرد و نرخ روبل هم به شدت تضعیف شد و با افزایش ۳.۶ روبل، به ۷۲.۲ روبل در برابر ۱ دلار رسید. نرخ برابری روبل با یورو هم ۴.۴ روبل افزایش یافت و به ۸۱.۹ روبل در برابر ۱ یورو رسید.

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری