تهران
کد خبر:49925
پ

زنگنه:میادین مشترک نفت و گاز کشور سامان گرفته است/در شرایط جنگی عدد صادرات اعلام نمی شود

زنگنه گفت: در مورد صادرات هیچ عددی را نمی گویم. بیژن زنگنه وزیر نفت در بخش برنامه گفتگوی ویژه خبری با گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: ما طرح‌های حوزه نفت و گاز را با کمک بازار سرمایه جلو می بریم. او ادامه داد:در پارس جنوبی عملکرد خوبی داریم و توانستیم به رکورد تولید ۶۷۰ میلیون […]

زنگنه گفت: در مورد صادرات هیچ عددی را نمی گویم.
بیژن زنگنه وزیر نفت در بخش برنامه گفتگوی ویژه خبری با گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: ما طرح‌های حوزه نفت و گاز را با کمک بازار سرمایه جلو می بریم.

او ادامه داد:در پارس جنوبی عملکرد خوبی داریم و توانستیم به رکورد تولید ۶۷۰ میلیون متر مکعب برسیم در غرب کارون تولید ما ۵ برابر شده است.

زنگنه گفت: تولیدات میدان نفتی در ایلام تا عید دوبرابر می شود. خوشبختانه میادین‌های مشترک نفت و گاز کشور سرو سامان گرفته به طوری که هم اکنون تولیداتمان از قطر بیشتر است.

زنگنه با اشاره به تاسیسات گازهای همراه نفت گفت: دربرنامه ششم توسعه جلوی سوزانده شدن بیش از ۹۰ درصد از گاز‌های همراه نفت گرفته خواهد شد، با اجرای طرح‌هایی که فقط یک قلم آن نیاز به ۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد.

وزیر نفت افزود: به بهره برداری رسیدن این طرح‌ها از امسال شروع می‌شود و تا پایان سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از پالایشگاه بیدبلند به عنوان بزرگترین تأسیسات برای فراورش گاز‌های همراه نفت نام برد و افزود: بهره برداری از آن از اواخر امسال آغاز می‌شود و نزدیک ۳ و نیم میلیارد دلار برای بهره برداری آن هزینه شده است.

وزیر نفت گفت: در پالایشگاه‌هایی که تجهیزات آن‌ها تامین شده به سرعت در حال جلوگیری از سوزاندن گاز‌ها هستیم.

وی تاکید داشت:من همیشه گفتم در مورد صادرات هیچ عددی رو نمی گویم نه اینکه مردم نامحرم باشند در شرایط جنگی گفتن آن اشتباه است.

منبع
پارسینه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید