تهران
کد خبر:57111
پ

خط لوله ارتباطی بین پایانه نفتی شمال و پخش ساری برقرار شد

خط لوله ۱۲ اینچ ارتباطی بین پایانه نفتی شمال و پخش ساری با تلاش کارشناسان و کارکنان منطقه شمال ساخته شد. به گزارش شانا به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال، اسحاق اردشیری، رئیس تعمیرات خطوط لوله این شرکت با اشاره به مشارکت فعال کارکنان منطقه در سیاست‌های اجرایی […]

خط لوله ۱۲ اینچ ارتباطی بین پایانه نفتی شمال و پخش ساری با تلاش کارشناسان و کارکنان منطقه شمال ساخته شد.

خط لوله ارتباطی بین پایانه نفتی شمال و پخش ساری برقرار شد
به گزارش شانا به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال، اسحاق اردشیری، رئیس تعمیرات خطوط لوله این شرکت با اشاره به مشارکت فعال کارکنان منطقه در سیاست‌های اجرایی و ابلاغی ستاد در زمینه ذخیره‌سازی سوخت، از ساخت خط لوله ۱۲ اینچ با هدف برقراری ارتباط و انتقال بنزین از شرکت پخش ناحیه ساری به مخازن پایانه نفتی شمال خبر داد.
وی افزود: این پروژه با مشارکت ۱۵ نفر از کارکنان واحدهای تعمیرات خطوط لوله، ترابری، مکانیک و حفاظت از خوردگی در مدت سه هفته انجام و براساس آن یک لاین جدید از خط لوله ۲۵۰متری به قطر ۱۲ اینچ و تجهیزات لازم بین تأسیسات شرکت پخش ناحیه ساری مستقر در نکا با مخازن پایانه نفتی شمال ساخته و راه‌اندازی شد.
اردشیری با قدردانی از تلاش کارکنان در اجرای این پروژه گفت: در جریان ساخت این خط لوله، لاین‌های ورودی مخازن پایانه نفتی شمال از نفت خام تخلیه و تمیزکاری شد.
عملیات قطع و وصل درخط ۱۶ اینچ ساری به توربین‌های سولار مغانک
با پایان عملیات قطع و وصل روی خط ۱۶ اینچ ارتباطی ساری مغانک، امکان برداشت از مخازن موجود در این مرکز و تزریق از طریق توربین‌های سولار فراهم شد.
به گزارش شانا به نقل از منطقه تهران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، علیرضا بیات، معاون فنی خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران نیز در این باره گفت: پس از اخذ مجوز توقف روی خط نفت‌گاز به مدت ۲۴ ساعت، همکارانمان درصدد تخلیه خط برآمدند که این مرحله ۱۰ ساعت به طول انجامید و در ادامه ۱۴ ساعت زمان نیاز بود تا عملیات مراحل بعدی را پشت سر بگذارد.
وی گفت: پیش از انجام قطع و وصل، حفاری محوطه صورت گرفت و به‌منظور فلش کردن مسیر حد فاصل مخزن تا محل مذکور اقدام‌های لازم برای هات تپ یک اینچ خروجی مخزن ۵۰۶ اجرا شد و پس از هماهنگی با منطقه شمال برای بستن ولو کیلومتر ۱۰۳ که پیش از عملیات صورت گرفته بود، عملاً پروژه کلید خورد.
بیات افزود: پس از لوله‌کشی دنده‌ای از ورودی مخزن، چهار اکولایزر در محل انشعابی ۳۰۰ + ۹۱ نصب و در حالی که سیستم حفاظت از زنگ از روز قبل خاموش شده بود، مواد موجود در خط با استفاده از استاتیک به مقدار یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر از طریق اکولایزر چک ولو کیلومتر ۴۱ در مخازن نیروگاه دماوند تخلیه شد.
معاون فنی خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران با اشاره به اینکه در فرآیند این عملیات واحدهای بهره‌برداری مغانک، تلمبه‌خانۀ اصلی، مکانیک، ترابری، تعمیرات خط و ساختمان مشارکت و همکاری کرند، تأکید کرد: با برش به‌وسیلۀ کلدکتر، فابریکت، نصب ولو ۱۶ اینچ کلاس ۶۰۰ فلنچی، جوشکاری و تست پی‌تی پس از ماگ پلاگ کردن طرفین لوله، این پروژه با موفقیت به پایان رسید.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید