تهران
کد خبر:58744
پ

تقاضای نفت در منطقه آسیا ۲۵ درصد تا ۲۰۴۰ افزایش می یابد

شرکت وود مکنزی با وجود نوسان سطح تقاضا برای محصولات نفتی در کوتاه مدت پیش بینی می کند تقاضای نفت در منطقه آسیا پسیفیک در بلند مدت ۲۵ درصد معادل ۹ میلیون بشکه در روز نسبت به ۲۰۱۹ افزایش یابد و تا ۲۰۴۰ به ۴۴.۸ میلیون بشکه در روز برسد. به نقل از اویل پرایس، […]

تقاضای نفت در منطقه آسیا 25 درصد تا 2040 افزایش می یابد

شرکت وود مکنزی با وجود نوسان سطح تقاضا برای محصولات نفتی در کوتاه مدت پیش بینی می کند تقاضای نفت در منطقه آسیا پسیفیک در بلند مدت ۲۵ درصد معادل ۹ میلیون بشکه در روز نسبت به ۲۰۱۹ افزایش یابد و تا ۲۰۴۰ به ۴۴.۸ میلیون بشکه در روز برسد.

به نقل از اویل پرایس، علیرغم کاهش تقاضا برای نفت در سراسر جهان در سال جاری میلادی که شامل بزرگترین مصرف کنندگان نفت در منطقه آسیا پاسیفیک هم می‌شد، تقاضا برای محصولات نفتی در این منطقه به روندصعودی خود ادامه می دهد و ۲۵ درصد تا ۲۰۴۰ نسبت به ۲۰۱۹ افزایش خواهد داشت.

طبق تخمین های شرکت مشاوره انرژی وود مکنزی، تقاضای نفت در منطقه آسیا پاسیفیک ۱٫۸ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی نسبت به سطح تقاضا قبل از بحران کرونا در ۲۰۱۹ کاهش یافته است.

طبق آخرین گزارش های اوپک در ماه جولای، تخمین زده می شود تقاضای نفت در آسیا پسیفیک ۹۰۰ هزار بشکه در روز در  ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد و ۵۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۱ افزایش یابد.

شرکت وود مکنزی با وجود نوسان سطح تقاضا برای محصولات نفتی در کوتاه مدت پیش بینی می کند تقاضای نفت در منطقه آسیا پسیفیک در بلند مدت ۲۵ درصد معادل ۹ میلیون بشکه در روز نسبت به ۲۰۱۹ افزایش یابد و تا ۲۰۴۰ به ۴۴٫۸ میلیون بشکه در روز برسد.

این شرکت مشاوره انرژی پیش بینی میکند با وجود پایین بودن سطح تقاضا در کوتاه مدت به خاطر بحران کرونا ،تقاضای بلندمدت در منطقه آسیا پسیفیک به خاطر افزایش تقاضا برای حمل و نقل و مواد پتروشیمی همچنان بالا باشد. وود مکنزی تخمین میزند منطقه آسیا پسیفیک بیش از نیمی از رشد تقاضای نفت جهان در ۲۰۴۰ را در اختیار داشته باشد.

ولی پیش بینی می شود اوج تقاضای نفت از چین، بزرگترین وارد کننده نفت دنیا، به هند و جنوب شرق آسیا تغییر کند و دلیل آن هم نیاز به ظرفیت‌های جدید پالایشگاهی در این کشورهاست.

وود مکنزی پیش‌بینی می‌کند با وجود رشد تقاضا، نرخ این رشد در ۲۰ سال آینده کمتر از نصف رشد تقاضای نفت در ۲۰ سال گذشته باشد. صرفه جویی بیشتر در مصرف سوخت، ورود خودروهای برقی و جایگزینی نفت در بخش حمل و نقل باعث کاهش رشد تقاضا در آینده خواهد بود.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید