تهران
کد خبر:55956
پ

ترامپ دادستانی را که از سمتش کنار نرفت اخراج کرد

رئیس‌جمهور آمریکا دادستان نیویورک را که در برابر استعفای خود مقاومت کرده بود را اخراج کرد. «ویلیام بار»، وزیر دادگستری آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) (۹۹٫۴٫۱) اعلام کرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور، دادستانی را که در برابر تلاش‌ها برای کناره‌گیری از قدرت مقاومت کرده بود از سمتش اخراج کرده است. وزارت دادگستری آمریکا […]

رئیس‌جمهور آمریکا دادستان نیویورک را که در برابر استعفای خود مقاومت کرده بود را اخراج کرد.

«ویلیام بار»، وزیر دادگستری آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) (۹۹٫۴٫۱) اعلام کرد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور، دادستانی را که در برابر تلاش‌ها برای کناره‌گیری از قدرت مقاومت کرده بود از سمتش اخراج کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا یک روز قبل اعلام کرده بود قصد دارد «جیافری برمن»، دادستان قدرتمند دادگاه جنوبی نیویورک را با فرد دیگری جایگزین کند.

برمن اندکی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد استعفا ندارد و می‌خواهد کارش را انجام دهد. او گفت: «من هستم تا کارم را انجام دهم.»

پایگاه خبری «بازفید» می‌گوید ویلیام بار در نامه‌ای که متن آن به رویت این رسانه رسیده به برمن اطلاع داده که از ترامپ خواسته‌ رسماً برمن را اخراج کند.

در این نامه آمده است: «متأسفانه، شما با بیانیه‌ای که شب گذشته صادر کردید، مجادله عمومی را به خدمت‌رسانی اولویت داده‌اید. از آنجا که اعلام کرده‌اید قصد استعفا ندارد، از رئیس‌جمهور خواسته‌ام همین امروز شما را اخراج کند و ایشان هم این کار را انجام داده است.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده «برمن» نظارت بر تحقیقات درباره نزدیکان دونالد ترامپ را بر عهده داشته است. حوزه قضایی تحت نظارت او، به عنوان مثال در حال تحقیق از «رودی جولیانی»، وکیل شخصی دونالد ترامپ بوده است.
منبع: دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید