تهران
کد خبر:56738
پ

آمریکا: هوآوی و ZTE چین تهدیدکننده امنیت ملی آمریکا هستند

کمیته ارتباطات فدرال آمریکا، ۲ شرکت هوآوی و ZTE که متعلق به چین هستند را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا خواند و گفت خرید تجهیزات از این شرکت‌ها از سوی شرکت‌های آمریکایی ممنوع است. آجیت پای، رئیس کمیته ارتباطات فدرال آمریکا در روز سه‌شنبه (۹۹٫۴٫۱۰) طی پیامی در حساب توییتری خود نوشت: «کمیته ارتباطات فدرال […]

کمیته ارتباطات فدرال آمریکا، ۲ شرکت هوآوی و ZTE که متعلق به چین هستند را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا خواند و گفت خرید تجهیزات از این شرکت‌ها از سوی شرکت‌های آمریکایی ممنوع است.

آجیت پای، رئیس کمیته ارتباطات فدرال آمریکا در روز سه‌شنبه (۹۹٫۴٫۱۰) طی پیامی در حساب توییتری خود نوشت: «کمیته ارتباطات فدرال آمریکا، شرکت‌های چینی هوآوی و ZTE را تهدیدی برای امنیت ملی خود می‌داند. بنابراین، شرکت‌های ارتباطی حق ندارند از بودجه ۸.۳ میلیارد دلاری برای خرید تجهیزات یا سرویس‌های تامین شده از سوی این دو شرکت استفاده کنند».

در ادامه جنگ تجاری بین آمریکا و چین، کاخ سفید ماه پیش اعلام کرده بود که در تامین تراشه‌های مورد استفاده شرکت هوآوی اختلال وارد خواهد کرد.

وزارت خارجه چین نیز درباره رویکرد مخرب آمریکا در قبال شرکت‌های چینی تاکید کرده است: «پکن از حقوق و منافع قانونی شرکت‌های چینی حمایت می‌کند. اقدامات دولت ترامپ زنجیره تولید، تأمین و ارزش را در ابعاد جهانی تحت تاثیر قرار خواهد داد.»

شیوع ویروس کرونا تنش های بین آمریکا و چین را وارد عرصه جدیدی کرده است. آمریکا بارها چین را به مخفی‌کاری در رابطه با شیوع ویروس کورنا متهم کرده و چین هم در مقابل این ادعاها را بی‌اساس خوانده و از واشنگتن خواسته است تا در باب آزمایشگاه های بیولوژیک خود در منطقه توضیح دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید