تهران
کد خبر:53951
پ

برگزاری دادگاه متهمان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در مرودشت

نخستین جلسه‌ دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان مرودشت برگزار شد. در این جلسه که به ریاست قاضی محمودی برگزار شد، اتهامات ۴۸ متهم پرونده تحت عنوان ارتشا و اخلال در نظام اقتصادی از طریق فروش خارج از شبکه ۲۵ میلیون لیتر نفت کوره بررسی شد و بعد از قرائت […]

نخستین جلسه‌ دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان مرودشت برگزار شد.

برگزاری دادگاه متهمان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در مرودشت

در این جلسه که به ریاست قاضی محمودی برگزار شد، اتهامات ۴۸ متهم پرونده تحت عنوان ارتشا و اخلال در نظام اقتصادی از طریق فروش خارج از شبکه ۲۵ میلیون لیتر نفت کوره بررسی شد و بعد از قرائت کیفر خواست توسط نماینده دادستان متهمان و وکلای آنها به ترتیب به دفاع از خود پرداختند.

متناسب نبودن بین قرار تعیین شده برای متهمان با نوع جرم ارتکابی و ناقص بودن نظریه‌های کارشناسی ازجمله مواردی بود که متهمان و وکلای آن‌ها خواستار تجدید نظر در این موارد شدند.

رئیس دادگاه کیفری ۲ شیراز در این جلسه با اشاره به این موضوع که پرونده متهمان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت از پرونده‌های مهم جرائم اقتصادی سال ۹۸ بوده است، گفت: این پرونده ۳ متهم اصلی دارد که به ترتیب به جرم ارتشا و دریافت رشوه به مبلغ ۷۹۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ارتشا و اخذ رشوه به مبلغ ۱ میلیارد و ۴۸۰ میلیون و ۴۲۸ هزار تومان و ارتشا و پرداخت رشوه به لحاظ عجز از توثیق وثیقه در بازداشت به سر می‌برند.

محمودی افزود: متهمان ردیف‌های اول تا سوم با استفاده از توزیع خارج از شبکه و نظام اقتصادی نفت کوره مبالغ کلانی مال نامشروع تحصیل و متهمان ردیف‌های اول و دوم با اخذ مبالغ کلانی رشوه اعتماد شهروندان را سلب و درآمد‌های نجومی نصیب خود کرده‌اند.

منبع
رکنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید