تهران
کد خبر:62587
پ

آزادی بیان به سبک فیسبوک؛ تشکیک درباره «هولوکاست» حذف می‌شود

شرکت فیسبوک روز دوشنبه (۹۹٫۷٫۲۱) اعلام کرد نظراتی را که موضوع آنها «انکار یا تحریف» رویداد ادعایی «هولوکاست» باشد را حذف خواهد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری ، شرکت فیسبوک روز دوشنبه (۹۹٫۷٫۲۱) اعلام کرد نظراتی را که موضوع آنها «انکار یا تحریف» رویداد ادعایی «هولوکاست» باشد را حذف خواهد کرد. شرکت فیسبوک در […]

شرکت فیسبوک روز دوشنبه (۹۹٫۷٫۲۱) اعلام کرد نظراتی را که موضوع آنها «انکار یا تحریف» رویداد ادعایی «هولوکاست» باشد را حذف خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری ، شرکت فیسبوک روز دوشنبه (۹۹٫۷٫۲۱) اعلام کرد نظراتی را که موضوع آنها «انکار یا تحریف» رویداد ادعایی «هولوکاست» باشد را حذف خواهد کرد.

شرکت فیسبوک در بیانیه‌ای دلیل این تصمیم را «افزایش یهودی‌ستیزی» در سراسر جهان» و بی‌اطلاعی درباره هولوکاست به خصوص در میان جوانان اعلام کرد.

فیسبوک به نتایج یک نظرسنجی استناد کرده که در آن تقریباً ۲۵ درصد از بزرگسالان آمریکایی در رده سنی بین ۱۸ تا ۳۹ سال گفته‌اند که به نظر آنها هولوکاست افسانه است و یا درباره آن مبالغه شده است.

«مارک زاکربرگ»، مدیر عامل فیسبوک در پیامی در حساب کاربری‌اش در این رسانه نوشت: «من با چالش دفاع از آزادی بیان یا آسیب‌های ناشی از کوچک‌انگاری یا انکار رویداد وحشتناک هولوکاست دست و پنجه نرم کرده‌ام.»

لابی‌های حامی رژیم صهیونیستی از تصمیم فیسبوک استقبال کرده‌ و گفته‌اند از چند سال پیش، خواستار آن بوده‌اند.

در حال حاضر در ۱۶ کشور جهان، زیر سوال بردن هولوکاست از نظر قانونی ممنوع است. این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، کانادا، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، مجارستان، لیختن‌اشتاین، لیتوانی، لوگزامبورگ، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی و سوئیس.

این در حالی است که بسیاری از این کشورها، اهانت به اسلام و مقدسات اسلامی را جزو مصادیق «آزادی بیان» به شمار می‌آورند.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید